Telefon
WhatsApp
Bakan Nebati, yatırımcılara seslendi ama sözleri tepki topladı: Bürokrasiyi alaşağı ederiz, arkamızda Cumhurbaşkanımız var rahat olun

Dün Fransa'da yabancı yatırımcılarla görüşen Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati, "Bir problem mi yaşadınız? Rahat olun. Bürokrasiyi al aşağı ederiz. Arkamızda cumhurbaşkanımız var, rahat olun. Mevzuatı da değiştiririz." dedi. Bakan Nebati'nin bu sözleri muhalefetten tepki toplarken, en dikkat çekici yorum ise İYİ Parti'den geldi. İYİ Parti Genel Sekreteri Uğur Poyraz, "Bakanlık yapmıyor, ikinci el cep telefonu satıyor sanki." dedi.

Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati dün akşam Fransa'nın Cannes kentinde düzenlenen GYODER Uluslararası Yatırımcı Toplantısı'nda konuştu.

Bakan Nebati'nin yabancı yatırımcılara yönelik, "Bir problem mi yaşadınız? Rahat olun. En sevdiğim konuda şu yatırımcılara zorluk çıkaran mevzuat ya da bürokrasidir. Hep beraber kavga edelim. Bürokrasiyi al aşağı ederiz. Arkamızda cumhurbaşkanımız var, rahat olun. Mevzuatı da değiştiririz. Cumhurbaşkanlığı sistemi içerisinde hızlı bir adım atıyoruz" ifadelerini kullanmasına tepki yağdı.

 

Nebati'ye gösterilen tepkilerden bazıları şu şekilde:

CHP Parti Sözcüsü ve Tekirdağ Milletvekili Faik Öztrak: 'Şecaat arz ederken, sirkatin söylemek' tam da buna denir. Sözlerin sahibi bu ülkede kurumların ve hukukun tek bir kişinin iki dudağına baktığını, hukuki güvencenin olmadığını bundan daha açık ifade edemezdi. Türkiye elbette bu günleri de aşacak.

"SANKİ İKİNCİ EL CEP TELEFONU SATIYOR"

İYİ Parti Genel Sekreteri Uğur Poyraz: La havle! Bakanlık yapmıyor, ikinci el cep telefon satıyor sanki. Garantisi benim abim! Zaten alıştınız, devlet aklı ve ahlakının yoksunluğunun vücut bulmuş halisiniz. Bürokrasiyi alaşağı edin, mevzuatı da değiştirin, hukuk da arkadan gelir değil mi?

"YATIRIMCIYA BÖYLE Mİ GÜVEN VERECEKSİNİZ?"

CHP Mersin Milletvekili Ali Mahir Başarır: Bakan Nebati; Doğrusu bizde sistem yok, hukuk yok…Kişiye göre, duruma göre şekil alırız rahat olun diyor. Yatırımcıya böyle mi güven vereceksiniz? Yatırımcı, senin 'gözlerindeki ışıltı' için gelmez Nebati! Tek adam zihniyetinin ülkeyi getirdiği noktaya bakın. Yazık!

"NİYE TEK ADAMA KARŞIYIZ ANLADINIZ MI?"

Demokrat Parti Ordu Milletvekili Cemal Enginyurt: Bakan Nebati yabancı yatırımcılara mevzuatı değiştirme garantisi vererek, 'Bir problem mi yaşadınız. Rahat olun. Bize hemen ulaşırsınız. Bürokrasiyi alaşağı ederiz, arkamızda Cumhurbaşkanımız var rahat olun. Mevzuatı da değiştiririz.' demiş. Niye tek adama karşıyız anladınız mı?

0 Yorum

Henüz Yorum Yapılmamıştır.! İlk Yorum Yapan Siz Olun

Yorum Gönder

Lütfen tüm alanları doldurunuz!