Telefon
WhatsApp
Rezidanslarda neler oluyor? Çeçen ve Kazakistan uyruklu 8 çete üyesi iş insanlarına işkenceden yakalandı

Bakırköy'de geçtiğimiz yıl lüks bir rezidansta iki iş insanına işkence yapıp mal varlıklarını yağmalayan Çeçen ve Kazakistan uyruklu üyelerden oluşan çeteye operasyon yapıldı. Adreslerine yapılan baskın sonucu yakalanan 8 çete üyesinden 4'ü tutuklandı. Diğer taraftan rezidansta yapılan aramada tavan arasında ruhsatsız silah ve takip cihazı bulundu. Olayın lüks bir rezidansta yaşanması akıllara geçtiğimiz günlerde Konya'ya yaşanan işkence olayını getirdi.

Geçen yıl 25 Mayıs'ta Bakırköy'de bulunan lüks bir rezidansa A.J. adlı bir kişi tarafından zorla götürülen E.K ve D.A. adlı 2iş insanı, burada zorla alıkonularak işkence yapılmış ve mal varlıkları yağmalanmıştı. Olaya karıştıkları tespit edilen 7 şüpheli, İstanbul Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü ekiplerince düzenlenen operasyon ile yakalanarak gözaltına alınmış ve çıkarıldıkları mahkemece tutuklanmıştı.

 

YABANCI UYRUKLU 8 ŞÜPHELİ DAHA YAKALANDI

Yürütülen soruşturma kapsamında harekete geçen İstanbul Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, çeteye yönelik yapılan çalışmalarda olaya karışan Kazakistan ve Çeçen uyruklu 8 şüpheliyi daha tespit etti. İsimleri ve adresleri tek tek tespit edilen yabancı uyruklu suç örgütü üyeleri, teknik ve fiziki takibin ardından 12 Nisan'da detayları açıklanmayan bir operasyonla yakalanarak gözaltına alındı.

TAVAN ARASINA GİZLENMİŞ TABANCALAR ELE GEÇİRİLDİ

Zanlıların ikametlerinde ve lüks rezidansta arama yapıldı. Bu aramalarda rezidansın tavan arasında, çamaşır makinesinde ve makyaj kutsunda 7 ruhsatsız tabanca, bu silahlara ait 77 fişek, 1 sahte pasaport, 1 kelepçe, 2 telsiz ve 1 takip cihazı ele geçirildi. Sekiz gün öce yakalanan ve emniyete götürülen zanlılar, polisteki ifade işlemlerinin ardından dün mahkemeye çıkarıldı. Şüphelilerden biri ifadesinin ardından serbest bırakılırken, 3 kişi hakkında "Adli Kontrol Hükümleri" uygulandı. Diğer 4 şüpheli ise çıkarıldıkları mahkemece tutuklanarak hapse mahkum edildi.

0 Yorum

Henüz Yorum Yapılmamıştır.! İlk Yorum Yapan Siz Olun

Yorum Gönder

Lütfen tüm alanları doldurunuz!